Kusursuz Fondöten Nasıl Sürülür?

Kusursuz Fondöten Nasıl Sürülür?

Mükemmel bir makyajın sırrı kusursuz görünen tendir. Sen de cildini pürüzsüz ve eşit renkte göstermenin yollarını öğrenmek mi istiyorsun? Cildini, doğru fondöteni seçerek ve doğru yöntemleri uygulayarak mükemmel gösterebilirsin. Cildine nasıl fondöten uygulayacağını ve kusursuz görünümün sırlarını adım adım anlatan özel videomuz seninle!

1. Cildini Makyaja Hazırla

Kusursuz bir cilt görünümünün ilk sırrı, bakım ve temizliktir. Makyaj uygulaması öncesinde cildin temiz olmalıdır. Cildini yıkayıp kuruladıktan sonra nemlendirerek günlük rutinini tamamlayabilir ve makyaja geçebilirsin. Gözenek görünümü ile ilgili sorunun varsa fondöten öncesi primer kullanmalısın.

2. Fondötenden Beklentilerine Karar Ver

Fondöten seçimi, yalnız doğru renk seçimi demek değildir. Her ürün kullanıcısına farklı imkanlar tanır. Örneğin, yoğun kapatıcılık sunan bir fondöten, kapatıcılık isteyenler için önerilirken yağlı ciltli biri içinse su bazlı ve hafif yapılı bir ürün daha uygun olabilir. Likit fondötenin yapısı, mat veya yarı mat görünümü de seçim kriterin olabilir. Fondötenden beklentilerini sıralamalı ve doğru ürüne karar vermelisin. Ardından renk seçimine geçebilirsin.

3. Doğru Fondöten Rengini Seç

Cildine uygulayacağın fondötenin ten rengine uygun olduğundan emin olmalısın. Güneş yanığı nedeniyle cilt renginin yaz ve kış aylarında farklılaştığını göz önünde bulundurarak ten rengine tam uyan fondöteni seçmeli ve aralıklarla ten rengine uygun olup olmadığını yeniden kontrol etmelisin. Fondöten tonunu seçerken yüz ve boyun bölgeni baz alabilirsin. Fondöteni bu bölgelerde denedikten sonra gün ışığında, beyaz ışıkta ve sarı ışıkta ayrı ayrı test etmen doğru rengi bulman için önemli.

4. Doğru Fırçayı Bul

Fondöten için en kolay uygulamayı sağlayan ve doğal görünüm veren fırçayı tercih etmelisin. Oval fondöten fırçası veya diğer adıyla Oval Foundation Brush mutlaka makyaj çantanda olmalı. Fondöteni yüzüne eşit bir şekilde dağıtan ve cilt kıvrımlarına bile uyum sağlayan fırça, hızlı uygulamayı da garantiler. Pürüzsüz uygulama yapmanı sağlayan fırça ile makyajını yapabilirsin.

5. Uygula

Fondöteni metal bir tablanın veya elinin üzerine az miktarda sıkmalısın. Ardından parmaklarının ucuyla veya süngerle cildinin farklı yerlerine biraz uygulaman yeterli. Fırça veya sünger kullanarak fondöteni dağıtmaya başlayabilirsin. Hafifçe bastırarak ve dairesel hareketlerle ürünü cildine yedir. Homojen dağılıma dikkat et. Özellikle alın, burun ve çene kenarı gibi yerlerde renk eşitsizliği ve dalgalanma olmadığından emin olmalısın. İşte bu kadar basit!

Sen de kusursuz bir fondöten uygulaması ve cildinde doğal görünüm sağlayacak öneriler için videomuzu hemen izle.

Daha fazla oku
KULLANILAN ÜRÜNLER