Romantik Makyaj Nasıl Yapılır?

Abartısız Makyaj: Romantik Makyaj Nasıl Yapılır?Cildinin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan ve “abartısız makyaj” olarak da bilinen romantik makyaj nasıl yapılır, ihtiyacın olan tüm ipuçları burada.

1. Makyajına Fondöten ile Başla

Fondöten uygulaması ile makyajına başlamalısın. Doğal bir görünüm için fondöten fırçası veya makyaj süngeri ile fondötenini uygulayabilirsin. İşte “Abartısız makyaj nasıl yapılır?” sorusunun en önemli cevaplarından biri bu.

2. Göz Altlarına Kapatıcı Uygula

Göz altlarındaki kusurları kapatmak için concealer fırçası ile kapatıcını uygulamalısın.

3. Yanakları Belirginleştirme Vakti

Romantik makyaj uygulamasında en önemli noktalardan biri, pembe veya şeftali tonlarını kullanmak. Bu tonlara sahip Flormar Blush-On allığı yanaklarına uygulamalısın.

4. Cildini Aydınlatmayı Unutma

Yüzünün yüksekte kalan bölümlerini aydınlatmalısın. Bunun için Flormar Baked Powder’ı kullanabilirsin.

5. Sıra Göz Makyajında

Yanağına uyguladığın allığı tüm göz kapağına uyguladıktan sonra Matte Mono Eyeshadow’un kahverengi tonu ile göz kapaklarının üzerini gölgelendirmelisin. Ardından kahverengi bir göz kalemi ile kuyruklu, ince eyeliner çekmelisin. Göz kapaklarında kullandığın farı alt kirpik diplerine de uygulamalısın.

6. Doğal Bir Kaş Makyajı Yap

Kaşlarını çıkış yönüne doğru taradıktan sonra Eyebrow Pencil ile kaşlarının doğal yapısını taklit ederek, yani küçük çizgiler çizerek doldurmalısın. Maskaranı sürerek göz ve kaş makyajını tamamlayabilirsin.

7. Rujunu Sür ve Makyajını Tamamla

Doğal tonlardaki rujunu sürerek makyajını tamamlayabilirsin.

Daha fazla oku
KULLANILAN ÜRÜNLER