KAŞLAR NASIL DAHA KALKIK GÖSTERİLİR?

Kaşlar Nasıl Daha Kalkık Gösterilir?

Kaş şeklin sadece yüz hatlarını desteklemekle kalmıyor, gün boyu takındığın ifadeyi, mimiklerini ve bakışlarını direkt etkiliyor. Düşük kaşların yüzüne kattığı uykusuz ve yorgun ifade düşünüldüğünde "Kaşlar nasıl kalkık gösterilir?" diye merak etmen çok doğal! Kalkık kaşların canlılığı ve çekiciliğine kavuşmak için videoya göz atarak işe başlayabilirsin. Kolayca uygulayabileceğin tekniklerle bakışlarının büyüleyiciliğini arttırabilirsin.

1. Tara ve Fırçala

Doğal görünen kalkık kaşlar için en az kaşlarını doldurman ya da renklendirmen kadar önemli bir basamak var. Kaşlarını sonraki işlemlere hazırlamak için taramalı ve fırçalamasın. Tarama ve fırçalama, sadece yoldan çıkmış kaşlarını düzeltmene yardımcı olmuyor, takip etmen gereken yolu belirlemene de yardım ediyor. Kaşının neresini doldurman ya da neresine odaklanman gerektiğini görmeni sağlıyor. Çoğu kaş kaleminin arkasında kaşlarını hazırlayabilmen için bir fırça bulunuyor. Daha profesyonel sonuçlar almak için kaş taraklarından da faydalanabilirsin.

2. Sınırlarını Belirle ve Vurgula

Kaş kalemini doğru tekniklerle uygulaman doğal görünen kalkık kaşlar elde etmen için çok önemli. Doğallığı terk etmeden mükemmel görünen kaşlara kavuşmanın sırrı, kaşlarının rengiyle uyumlu yumuşak dokulu bir kaş kalemi tercih etmekten geliyor. Kaş kalemini uygularken doğal bir görünüm için çok bastırmaktan uzak durman gerekiyor. Tek hat halinde bir çizgi çekmek yerine kesik kesik çizgilerden faydalanmak daha doğal bir görünüm elde etmeni sağlıyor.

5 farklı renk alternatifi bulunan Eyebrow Pencil, kaşlarını vurgulaman ve doldurman için iyi bir seçim. Kalkık kaşlara kavuşmak için kaşın iç bölgelerinde doğal çizgiyi takip ederek kaş kalemini uygulamaya başlaman öneriliyor. Kaş kavisine geldiğindeyse sadece kaşın üst kısmını boyaman gerekiyor.

3. Işıltı Kat

Kaşını kalkık göstermenin oldukça pratik bir yöntemi bulunuyor. Kaş kemiğinin tam üstüne uygulayacağın parlak bir ürün, kaşını olduğundan daha kalkık gösteriyor. Üstelik yüzüne dinlenmiş ve canlı bir ifade katmana da yardım ediyor. Aydınlık bir görünüm veren göz makyaj bazı Eye Perfection Primer, kaş kemiğine doğal bir ışıltı katmanı sağlıyor. Ürünü ince bir tabaka halinde uyguladığında, kaşlarının çok daha kalkık göründüğünü fark edeceksin.

4. Sabitle

Kaşlarının gün boyu mükemmel şeklini korumasını ister misin? O halde şeffaf jel yapıya sahip Eyebrow Fixator Maskara'ya bir şans vermelisin. Kaş makyajını sabitlemene yardımcı olan ürün, kaşının rengini ve şeklini gün boyu korumasına yardım ediyor. Üstelik ne kadar inatçı kaşlara sahip olursan ol, kaşlarının arzu ettiğin şekilde kalmasını sağlıyor. Ürünü, kaşlarını yukarı doğru tarayarak ve belirlediğin sınırı takip ederek uygulaman öneriliyor. Bakışlarınla herkesi büyülemeye hazırsın!
Daha fazla oku
KULLANILAN ÜRÜNLER