Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Uygulanır?

1. Makyaj Bazını Nemlendiriciden Sonra, Fondötenden Önce Kullan

Makyaj bazları, makyajın kalıcılığını artırıp, istenen bitişi elde etmeye yarayan ürünlerdir. Siyah nokta, akne, sivilce ve leke gibi cilt kusurlarını gizlemeye ve cilt yüzeyini düzleştirmeye yarayan makyaj bazlarına ‘primer‘ adı da verilir. "Makyaj bazı ne işe yarar?" sorusunun cevabı ise makyaj bazı, makyajın cilt ile bütünleşmesini ve kalıcı olmasını sağlar. Ayrıca ton farklılıklarını da dengeleyen makyaj bazları, nemlendiriciden sonra, fondötenden önce kullanılır.

2. İlk Adım Olarak Cilt Tipine Uygun Bazı Belirle

Sen de Flormar’ın sunduğu 4 farklı primer çeşidinden kendi cilt tipine uygun olanı bulup kusursuz makyajın ilk adımını atabilirsin. Cildindeki gözenekleri kapatmak istiyorsan Pore Minimizer Make Up Primer Bazı seçerek yağ emici özelliği sayesinde cildini kadife pürüzsüzlüğüne kavuşturabilirsin. Cildinin hassas olduğunu düşünüyorsan cildini duru bir görünüme ulaştırarak, kırmızı leke görünümünü azaltan Anti Blemish Make Up Primer Baz,kalıcı makyaj için sana yardımcı olabilir.

Cildinin yağlı olduğunu düşünüyorsan Mattifying Make Up Primer Baztam sana göre! Cildindeki yağ fazlasını kontrol ederek, parlamayı önleyen ve cildini makyaja hazırlayan Mattifying makyaj bazı, yumuşacık bir his bırakarak makyajının pürüzsüz ve daha uzun süre kalıcı olmasını sağlıyor. İsteğin cildinin ışıltılı görünmesi ise Illuminating Make Up Primer Plus Bazile tanışmalısın.

3. Az Miktar Primer'i Yüzüne İyice Yedir

Cildine en uygun primer seçimini yaptıktan sonra üründen bezelye tanesi kadar eline sıkmalısın. Bu miktar gözüne az görünmesin çünkü bezelye tanesi kadar primer kusursuz bir cilde sahip olmak için yeterli. Aldığın ürünü parmak uçlarınla yüzünün ortasından başlayarak dışarı doğru yay. Ufak masaj hareketleri ile yanaklarından başlayarak elmacık kemiklerine, çene ve alın bölgene güzelce sür. En son elinde kalan ürünü de burnuna tampon yaparak yaymalısın. Fondötene geçmeden önce cilt bazını iyice yedirdiğine, cilt yüzeyin fazlalık bırakmadığına emin olmalısın. Kusursuz ve aydınlık bir ten makyajının ilk adımı Flormar Baz serisi ile işte bu kadar kolay!

Cildine uygun makyaj bazı seçimiyle kusursuz bir makyaj yapman mümkün. "Makyaj bazı nedir, nasıl uygulanır?"tüm püf noktaları senin için anlattık. Hemen keşfet!

Kusursuz ve uzun süre kalıcı makyajın sırrı makyaj bazı kullanmakta saklı. Sen de cildini pürüzsüzleştirmek ve kalıcı makyaj yapmak istiyorsan "makyaj bazı nedir, nasıl uygulanır?"sorularına cevap bulabileceğinvideomuzu hemen izlemelisin.

Daha fazla oku
KULLANILAN ÜRÜNLER