5 Dakikada Pratik Makyaj Nasıl Yapılır?

Cildindeki kusurları kapatmak istiyorsan ama zamanın kısıtlıysa kolay makyaj yapımı çok işine yarayacak! Doğal bir görünüme kavuşmanı sağlayacak pratik makyaj nasıl yapılır, detaylar senin için burada.

1. Makyajına Fondöten ile Başla

Fondöteni, fondöten fırçası yardımıyla ince bir katman halinde cildine uygulayarak pratik makyaja başlayabilirsin.

2. Göz Altlarındaki Kusurları Kapa

Fondöteninin yapısına uygun bir concealer’ı göz altlarına uygulamalı ve ardından fırça ya da makyaj süngeri yardımıyla dağıtmalısın.

3. Cildini Allık ile Canlandır

Flormar Baked allığı, gülümsediğinde yüzünün ön plana çıkan bölgelerine uygulayarak daha canlı bir cilt görünümü elde edebilirsin.

4. Sıra Kaş Makyajında

“Kolay makyaj nasıl yapılır?” sorusunun cevabını veriyoruz, unutma. Bu nedenle kaşlarını bir kaş maskarası ile taraman yeterli olacak. Uygulama için Tinted Eyebrow Mascara’yı kullanabilirsin.

5. Göz Kapaklarını Renklendir

Doğal bir görünüm yakalayabilmek için Baked Eyeshadow’un doğal renk seçeneklerini kullanabilirsin. Farı tüm göz kapağına uygulamalısın. Ardından kirpiklerine hacim, uzunluk ve kıvırma etkisi veren bir maskara sürmelisin. Bunun için çevrilen fırçaya sahip Triple Action Mascara’yı kullanabilirsin.

6. Doğal Bir Ruj Sür

Doğal bir bitiş için öncelikle ruju dudaklarına dokundurmalı, ardından parmağınla dağıtmalısın. Bu uygulama için doğal bir parlaklığa sahip olan ve dudaklarını nemlendiren Prime’n Lips’ten yardım alabilirsin.

Daha fazla oku
KULLANILAN ÜRÜNLER