Fondöten Seçimi: Cilt Tipine Göre Fondöten Nasıl Seçilir?

Doğal görünümlü ve kusursuz bir makyaj için ten rengine göre fondöten seçimi oldukça önemli. Peki, cilt rengine uygun bir fondöten seçmek için hangi adımları izlemelisin?

1. Cildine Uygun Olabileceğini Düşündüğün Tonları Seç

Cilt rengine göre fondöten seçimi yapabilmen için öncelikle cildine uygun olabileceğini düşündüğün fondöten tonlarını belirlemelisin.

2. Fondöteni Yüzünde ve Boynunda Uygula

Seçtiğin fondötenleri bir fondöten fırçası yardımı ile yanaklarından boynuna kadar uygulamalısın. Yüzünün ve boynunun tonları farklı olabileceğinden fondöten seçiminde boynunun tonuna uygun olan ürünü tercih etmelisin.

3. Aynı İşlemi Diğer Fondötenler İçin de Uygula

Cilt rengine uygun olduğunu düşündüğün diğer tonları da sürdüğün fondötenin yanına uygulamalısın. Böylece hangi fondötenin sana en uygun olduğunu daha net bir şekilde görebilirsin.

4. Boyun ve Yüz Renginin Eşitlenmesi Önemli

Fondöten seçiminde püf nokta; almak istediğin fondötenin, boynunun rengiyle yüzünü eşitlemesidir. Yani seçtiğin fondöten boynuna göre ne açık ne de koyu bir tonda olmalı. Hangi fondöten tonunun senin için doğru olduğuna karar verdikten sonra fondöteni bir fırça yardımıyla tüm yüzüne uygulayarak seçiminin sağlamasını yapabilirsin.

Daha fazla oku
KULLANILAN ÜRÜNLER