Kirpikler Nasıl Kıvrılır?

Kirpikler Nasıl Kıvrılır?

Uzun ve kıvrık kirpikler makyajın havasını bir anda değiştiriyor. Gözlere derinlik ve bakışlara cazibe katıyor. Kısa ve düz kirpiklere sahipsen sakın üzülme! "Bu kirpikler nasıl kıvrılır?" diye soruyorsan videoyu hemen izle, ipuçlarını öğren ve öğrendiklerini uygulayarak büyüleyici bakışlara kavuş!

1. Doğal Kıvrımlara Kolayca Kavuş

Uzun, kalkık ve kıvrık kirpikler, daha enerjik bir görünüme kavuşmana yardım ediyor. Uzun zamandır bilinen küçük bir sır, en inatçı kirpikleri bile yola getiriyor. Kirpik kıvırıcı doğru uygulandığında doğal ve çekici kirpiklere ulaşmana yardım ediyor. Üstelik herhangi bir ısı ya da kimyasal bileşen kullanmana gerek kalmadan ok gibi kirpiklere kavuşmanı sağlıyor. Flormar Eyelash Curler, tek bir hamlede kirpiklerine zarar vermeden kıvırmanı sağlıyor. Tek elle kolayca kullanmanı sağlayacak şekilde tasarlanan ürün, köşeli ve yapay bir görünüm yerine kirpiklere yuvarlak hatlarla doğal bir şekil veriyor.

2. Aşama Aşama Kıvırma

Kirpiklerinin kıvırma işleminden hiçbir zarar görmemesi için kirpiklerinde maskara olmadığından emin olmalısın. Kirpiklerini sertleştiren maskara, kıvırma işlemi sırasında kirpiklerinin kopmasına ya da kırılmasına neden olabiliyor. Kirpiklerini kıvırmaya başlamadan önce kafanı yavaşça arkaya eğerek göz kapağını sıkıştırma ihtimalini ortadan kaldırabilirsin.

Sıra geldi kıvırmaya. Şimdi kirpiklerini mümkün olduğunca en dipten kavramaya özen göstermelisin. Kavradıktan sonra birkaç kez nazikçe kıvırıcıyı açıp kapamalısın. Nazikçe yaptığın açma kapama işlemi, kirpiklerinin daha fazla hacim kazanmasına yardım edecek. Aynı işlemi kirpik uçlarına da uygulayarak çok daha fazla kıvrık ve hacimli kirpiklerin olmasını sağlayabilir, uzun görünmelerine yardım edebilirsin.

3. Kirpiklerine Özen Göster

Kirpik kıvırıcı kullanırken mümkün olduğunca nazik hareket etmen çok önemli. Sert bir uygulamadan ziyade birkaç defa arka arkaya nazik sıkıştırma hareketi kirpiklerini şekillendirmede daha etkili oluyor. Kirpiklerine sert davranırsan onlara zarar verebilirsin. Etkiyi arttırmak için dilersen kirpiklerini 30 saniye kadar nazikçe sıkıştırabilir, sonrasında birkaç kez sıkıştırma işlemini tekrarlayabilirsin.

4. Sıra Geldi Maskaraya

Flormar Eyelash Curler'ı kullandıktan sonra kirpiklerinin ne kadar uzun ve kıvrımlı göründüğüne şaşırabilirsin. Etkiyi arttırmak için sevdiğin maskarayı uygulayarak devam edebilirsin. Kirpiklerinin en dibinden yukarıya kadar nazik hareketlerle uygulayacağın maskara, kirpiklerinin çok daha uzun görünmesine yardım edecek.

Kısa ve düz kirpiklerin olmadığı için kirpik kıvırıcıya ihtiyaç duymadığını düşünebilirsin. Yine de makyaj çantanda Eyelash Curler'a yer vererek çekici bakışlarınla herkesi büyüleyebilirsin. Dilersen ürünü sadece özel günlerde tercih ederek herhangi bir kimyasal ya da ısı kullanmadan takma kirpik gibi görünen uzun kirpiklere kolayca kavuşabilirsin.

Daha fazla oku
KULLANILAN ÜRÜNLER