Takma Kirpik Nasıl Takılır?

1. Kirpikleri Bir Cımbız Yardımıyla Nazikçe, Zarar Vermeden Çıkar

Kendisi tüy kadar hafif, çarpıcı bakışlara etkisi azımsanamayacak kadar büyük takma kirpiklere hassas davranmak gerekir. Kirpiklerine hacim verecek Magnificient Eyelash Extensions takma kirpiği kutusundan cımbız yardımıyla nazikçe çıkarmalısın. Kirpiklerini takarken ve çıkarırken yanında bulunduracağın bir cımbız işini bir hayli kolaylaştıracaktır.

2. Göz Kapağına Göre Ölçü Al

Malum her göz şekli kendine has ve takma kirpikler standart ölçülerde... Bu sebeple bir cımbız yardımı ile kirpiği göz kapağına tutarak ölçü almalısın. Aldığın ölçüye göre kirpik uzun gelirse fazlasını kesebilirsin. Göz şekline uyması için kirpiği her iki ucundan tutarak hafifçe şekil verebilirsin.

3. Kirpik Diplerine Yapıştırıcı Sür

Yine cımbız yardımıyla nazikçe kirpiği tutarak dip kısımlarına çok ince bir şekilde yapıştırıcı sürmeli ve kısa bir süre kurumasını beklemelisin. Kirpikleri hemen takmayarak bir süre kurumasını beklemek daha iyi yapışmasını sağlar.

4. Kirpiği Gözüne Hizala

Yapıştırıcı biraz kuruduktan sonra, gözüne uygun olarak kısalttığın kirpiğin iç ve dış köşelerini tam olarak hizaladığına emin olmalısın. Köşeleri sabitleyerek takma kirpiğini kirpik diplerine yerleştirmeli ve bu noktada takma kirpiğini göz kapağına yapıştırmamaya dikkat etmelisin. Kirpiği mutlaka kirpiklerinin en dip kısmına yerleştir.

5. Maskara Uygula

Takma kirpiğini taktın. Şimdi sıra kendi kirpiklerin ile bütünleşmesini ve doğal durmasını sağlamakta. Maskara uygulayarak takma kirpiğin kendi kirpiklerin ile bütünleşmesini gerçekleştirebilirsin. Maskara fırçasını dipten uca doğru zikzaklar yaparak kullanmalı ve maskaranın kirpik aralarına dahi girmesini sağlamalısın. Böylelikle hem doğal hem de dolgun görünümlü kirpiklere ulaşmış olursun.

6. Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Dolgun ve uzun kirpiklerin yarattığı etkileyici bakışlarla tüm dikkatleri üzerine çekmek harika! Ancak pek tabii gün sonunda makyajın silinmesi ve kirpiklerin çıkarılması gerek. "Takma kirpik nasıl çıkarılır?" sorusu da "Takma kirpik nasıl takılır?" sorusu kadar merak edilen bir konu. Magnificient Eyelash Extensions takma kirpiği çıkarmak da takmak kadar kolay! Kirpiği dış uçlarından tutarak rahatlıkla çıkarabilirsin. Yine bir cımbız yardımı ile takma kirpiğini dış ucundan tutup hafifçe çekerek kendi kirpiklerinden ayır. Bu aşamada gözlerine bir miktar göz makyajı temizleyici uygularsan hem sürdüğün rimelin hem de kirpiklerinin biraz yumuşamasını ve kolaylıkla çıkmasını sağlayabilirsin.

Takma kirpik, kirpikleri gür olmayan, kısa ve cansız olan hatta daha etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen herkesin kurtarıcısıdır. Cezbedici bakışların en önemli tamamlayıcısı olan "Takma kirpik nasıl takılır?" öğrenmek için hazırladığımız videoyu izleyerek sen de harika kirpiklerin sırrını keşfedebilirsin.

Takma kirpiklerle sen de uzun ve dolgun kirpiklere sahip olabilir, makyajını harika bir dokunuşla tamamlayabilirsin. "Takma kirpik nasıl takılır?" diye merak ediyorsan bu videoda tüm püf noktaları hemen öğrenebilirsin.

Daha fazla oku
KULLANILAN ÜRÜNLER