Okul Makyajı Nasıl Yapılır?

Okula giderken doğal bir makyaj ile kusursuz görünmen mümkün! Peki, okul makyajı nasıl yapılır, hafif okul makyajı için hangi ürünleri nasıl kullanmalısın? Sabahları çok vakit harcamadan pratik bir şekilde yapabileceğin bu okul makyajı, lisede hem doğal hem de kusursuz görünmene yardımcı olacak.

1. BB Krem Uygulaması ile Başla

Okula giderken ağır bir makyaj yapmak yerine hafif ve aydınlık bir makyaj tercih etmelisin. En hafif ve doğal bir sonuç için Flormar BB krem ile makyajına başlayabilirsin.

2. Likit Concealer ile Lekeleri Gizle

Kullanacağın diğer makyaj ürünlerinin performansını arttıran Perfect Coverage Liquid Concealer’ı göz altına ve cildindeki ufak lekelere uygulayarak pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsin.

3. Doğal Renklerden Faydalan

Yüzüne renk katmak için doğal renklere sahip bir allığı tercih etmelisin. Doğal makyajın kilit malzemelerinden olan Baked Blush-On, yanaklarını ön plana çıkarmak için kullanabileceğin ürünlerden.

4. Kaşlarını Şekillendir

Kaş makyajının etkisini ve kalıcılığını arttırmak için kaş sabitleyiciyi içten dışa doğru uygulayarak kaşlarını şekillendirmelisin.

5. Makyajını Lip Balm ile Tamamla

Dudaklarını nemlendirip aynı zamanda renk veren Lip Balm sayesinde dudaklarına doğal bir canlılık kazandırıp hafif ve doğal okul makyajını tamamlayabilirsin.

Daha fazla oku
KULLANILAN ÜRÜNLER