GÖZ KALEMİ KULLANARAK BUĞULU GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Buğulu göz makyajı, gözlere kattığı derinlikle bakışları daha gizemli ve çekici hale getiriyor. Üstelik buğulu makyaj yapmak yalnızca birkaç basit adımla mümkün. İşte, adım adım buğulu gözlere kavuşmanı sağlayacak ipuçları...

1. Doğru Ürünü Seç

Sadece bir göz kalemi ile buğulu makyaj yapabilirsin. Elbette doğru ürün seçmek kaydıyla... Flormar Smokey Eyes kalem, seni arzu ettiğin çekici bakışlara kavuşturmak için özel olarak tasarlandı. Makyaj çantanda Smokey Eyes kalem varsa, sen de hemen uygulamaya başlayabilirsin.

2. Kirpik Diplerini Belirginleştir

Göz makyajına başlarken üst kirpik diplerini kalemle çizerek belirginleştirmelisin. Sonrasında dağıtacağın bu çizgi eyeliner kusursuzluğunda olmak zorunda değil.

3. Alt Kirpik Diplerini Unutma

Buğulu makyajın sırrı doğru hamlelerle siyah kalemi dağıtmak. Dağıtmaya başlamadan önce alt göz kapağının kirpik diplerine de siyah kalem ile ince bir hat çekmelisin. Hat göz bebeğinden başlayarak, kirpiklerin sonuna kadar uzamalı.

4. Aplikatörle Kalemi Dağıt

Göz kalemini dağıtmak için kalemin ucundaki fırçalı aplikatörü kullanabilirsin. Buğulu göz makyajı için özel tasarlanan aplikatörle kalemi yavaşça dağıtabilirsin. Hamlelerin küçük küçük olmalı.

5. Köşeleri Vurgulayarak Belirginliği Artır

Daha belirgin gözler için, yeniden göz kalemini alarak kirpik diplerine çizdiğin çizginin köşelerini belirginleştirebilirsin. Yoğunluğu dış köşede tutarak, göz çukuruna doğru hafifçe ilerlemelisin. Ardından aplikatörle dağıtmaya başlamalısın.

6. Dramatik Görünümü Rötuşlarla Tamamla

Dramatik görünüm için, dağıtma işlemine göz çukuru boyunca devam etmelisin. Kalemin dumanlı görünümünü gözün iç kısımlarına doğru yayabilirsin. Hareketleri dıştan içe doğru yapmalısın.

7. Yoğun Görünüm İçin Bir Kat Daha Kalem Sür

Kirpik diplerine bir kez daha kalem çekerek daha yoğun görünüm elde edebilirsin. Hem alt hem de üst kapağa yeniden kalem çekebilirsin. Gördüğün gibi, buğulu göz makyajı yapmak için bir göz kalemi yetiyor. Doğru uygulama ile kısa sürede dumanlı bakışlara kavuşabilirsin. Kirpikleri maskara ile belirginleştirerek veya takma kirpiklerle makyajı tamamlayarak smokey görünüme eklemeler yapabilirsin.

Modası hiç geçmeyen buğulu göz makyajı, özel gecelerin kurtarıcısı oluyor. Sen de "Kalemle buğulu göz makyajı nasıl yapılır" öğrenmek istiyorsan, buğulu göz makyajının sırrı, tüm detayları ile bu videoda.

Buğulu göz makyajı, hem gündüz hem de gece makyajını renklendirir. Makyajdaki anahtar ürünün ise göz kalemi. Siyah göz kalemi kullanarak kolaylıkla buğulu göz makyajı yapabilirsin. Bakışlarına derinlik katacak bu özel makyajın nasıl yapıldığını merak ediyor, "Kalemle buğulu göz makyajı nasıl yapılır" öğrenmek istiyorsan videomuzu izleyebilirsin.
Daha fazla oku
KULLANILAN ÜRÜNLER